no-img
انجمن دانشجویان هوش مصنوعی

سمینار در مورد بررسی روش های جلوگیری و کنترل ازدحام در شبکه های حسگر بی سیم


انجمن دانشجویان هوش مصنوعی
پکیج های آموزشی سایت
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

DOC
سمینار در مورد بررسی روش های جلوگیری و کنترل ازدحام در شبکه های حسگر بی سیم
doc
مرداد ۲۳, ۱۳۹۶
500KB
220,000 ریال
سال ارائه: 95
تعداد صفحات: 54
220,000 ریال – خرید

سمینار در مورد بررسی روش های جلوگیری و کنترل ازدحام در شبکه های حسگر بی سیم


جلوگیری و کنترل ازدحام در شبکه های حسگر بی سیم

ازدحام عمدتاً در حسگرها در جهت حرکت به چاهک، هنگامی که بسته­ها در یک روش زیاد به یک منتقل می‌شود اتفاق می­افتد. در شبکه حسگر بی­سیم بحث کاهش سربار که ناشی از ترافیک شبکه است، بسیار مورد بحث است. ازدحام شبکه موجب افزایش مصرف انرژی، از بین رفتن بسته­های داده و بسیاری از عوامل دخیل دیگر است که در اکثر مقالات سعی در جلوگیری از این ازدحام شده است. روش­های متعددی برای جلوگیری از این رخداد در فرآیند مسیریابی تاکنون ایجاد شده است. در این فصل بررسی بر روی پروتکل­های مسیریابی با در نظر گرفتن از اجتناب از ازدحام برای شبکه­های حسگر بی­سیم، مورد مطالعه قرار گرفته شده است. اول، دلیل و تاثیر ازدحام توضیح داده شده است. بعداً، مکانیزم­های موجود برای آشکارسازی ازدحام و اجتناب توصیف شده است. همچنین بعد، به ویژگی اصلی پروتکل­های مدرن برای اجتناب از ازدحام در شبکه­های حسگر بی­سیم اشاره شده است.

ازدحام یک مشکل اساسی در شبکه حسگر بی­سیم است که در شبکه حسگر بی­سیم تاثیر مستقیم روی بازدهی و کاربرد  پارامترهای کیفیت خدمات دارد. دو نوع ازدحام در شبکه­های حسگر می­تواند رخ دهد. نوع اول ازدحام سطح گره است. که به وسیله سرریز بافر در گره ایجاد می­شود و می­تواند باعث خراب شدن بسته­ها و افزایش تاخیر صف­بندی شود. خراب شدن بسته­ها نه تنها قابلیت اطمینان و کاربرد کیفیت خدمات را پایین می­آورد همچنین می­تواند انرژی محدود گره را از بین ببرد و بکارگیری لینک را پایین آورد. در هر گره حسگر، زمانی که نرخ ورود بسته از نرخ سرویس بسته بیشتر شود سرریز بافر ممکن است رخ دهد. این بیشتر احتمال دارد در گره­های  حسگر نزدیک به گره چاهک رخ دهد.

 

توضیحات:

در این سمینار در فصل اول مقدمه ی اصلی و بیان مسئله ی اصلی تحقیق بیان شده است در فصل دوم مبانی شبکه های حسگر بی سیم و همچنین انواع ازدحام در یک شبکه ها توضیح داده شده است. در فصل سوم کارهای پیشین که در این زمینه انجام شده است معرفی شده اند. و در فصل چهارم نتیجه گیری آمده است.

بخشی از فصل اول و فهرست مطالب را می توانید رایگان دانلود نمایید.

فایل به ضورت word است و قابل وایرایش است.

 

آیدی تلگرام برای پشتیبانی: mardin200@درباره نویسنده

مديريت 56 نوشته در انجمن دانشجویان هوش مصنوعی دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


2 پاسخ به “سمینار در مورد بررسی روش های جلوگیری و کنترل ازدحام در شبکه های حسگر بی سیم”

  1. علی می‌گه:

    سلام .میخواستم مقاله های که تو این سمینار استفاده کردین رو برام ایمیل کنید .

    ممنون از سایتتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *