no-img
مشاوره پروپوزال و پايان نامه

پایان نامه دکتری مدیریت: ساختاردهی مسأله تدوین استراتژی زنجیره تأمین سبز انرژی فسیلی


مشاوره پروپوزال و پايان نامه
پکیج های آموزشی سایت
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

PDF
پایان نامه دکتری مدیریت: ساختاردهی مسأله تدوین استراتژی زنجیره تأمین سبز انرژی فسیلی
pdf
آبان ۱۱, ۱۳۹۶
5MB
700,000 ریال
سال ارائه: 94
تعداد صفحات: 448
700,000 ریال – خرید

پایان نامه دکتری مدیریت: ساختاردهی مسأله تدوین استراتژی زنجیره تأمین سبز انرژی فسیلی


بیان مسئله:

انرژی یکی از مهمترین کلیدهای دستیابی به رفاه و رشد است. تأمین انرژی مورد نیاز شهروندان، صنایع، بخش حمل و نقل و …، از مهمترین اهداف و دستاوردهای دولتها محسوب میشود. اهتمام دولتها به استخراج، خرید و ذخیرهسازی انرژی حاصل از منابع فسیلی مانند نفت و گاز، سرمایهگذاریهای کلان در ایجاد سدها و نیروگاهها برای تولید برق، احداث نیروگاههای اتمی و سوختهای اتمی به عنوان روشهای نوین تولید انرژی، اختصاص مبالغ هنگفت کشورها به پژوهش در زمینه های تولید انرژی و …، همگی میتواند نشاندهنده اهمیت انرژی و تأمین آن باشد.

استحصال انرژی آسان نیست. انرژی از بدو تولید تا زمان مصرف فرآیند بسیار طولانی و پیچیدهای را دنبال مینماید. انرژیهایی که از منابع فسیلی مانند نفت و گاز به دست میآید بیشترین میزان از کل انرژی مورد نیاز در ایران را به خود اختصاص میدهد. مدیریت زنجیره تأمین سبز، مفهومی است که در سالهای اخیر، برای حصول اطمینان از تأمین اولویتهای محیط زیست و مسئولیتهای اجتماعی بنگاهها و سازمانها در تمامی مراحل تولید، انتقال و مصرف محصول، شکل گرفته است. این مفهوم به سرعت مورد استقبال متصدیان امر محیط زیست، مصرفکنندگان، دولتها و سازمانها قرار گرفت. مدیریت زنجیره تأمین سبز با نگاهی به استانداردهای تولید، بستهبندی، ذخیرهسازی و انتقال، سعی میکند شرکتها و سازمانها را ملزم به رعایت این استانداردها نماید تا بتوان با اهتمام بدین قوانین، عمر سلامتی جامعه را افزایش داد. همانطور که اشاره شد، استخراج و استحصال سوختهای فسیلی به عنوان مهمترین عامل تولید انرژی در کشور آسان نیست. استخراج انرژی، ذخیرهسازی، انتقال و مصرف آن توأم با آلایندگی محیط زیست است. این آلایندگی در شکلهای مختلفی بروز مییابد. آلودگی هوا، آب، خاک و تخریب اکو سیستم منطقههای پیرامون همگی میتوانند از مضرات انرژیهای فسیلی باشند. اهتمام به در نظر گرفتن استانداردهای محیطی و پذیرش مسئولیتهای اجتماعی میتواند موجب کاهش آلایندگی و در نتیجه کم شدن اثرات استخراج و تولید انرژیهای فسیلی باشد.

بدون شک دستیابی به اهداف کلان و بلند مدت در زمینه انرژی و تأمین آن، نیازمند برنامهریزی و تدوین استراتژیهای کاربردی و عملیاتی است. با توجه به اینکه هدف ایران اسلامی، تبدیل شدن به قطب انرژی منطقه، بینیازی از واردات انرژی، گاز رسانی به تمامی مناطق کشور و خودکفایی در تولید بنزین است، بایستی برنامهای مدون برای حصول این اهداف ترسیم نمود تا از رهگذر آن دستیابی به این اهداف ممکن شود. تدوین استراتژی در سطوح کلان، فرآیندی زمانبر و پر هزینه است که نمیتوان به راحتی با آن برخورد نمود. تدوین استراتژی برای تولید انرژی با رعایت استانداردهای مدیریت زنجیره تأمین سبز، شامل در نظر گرفتن گروههای اثرگذار مانند پالایشگاههای نفت و گاز، مسئولان محیط زیست، مسئولان منطقهای، مسئولان دولتی، متصدیان امور حمل و نقل انرژی و … میباشد. هر گروه اولویتهای مربوط به خود را دارد. بنابراین تدوین یک استراتژی عملیاتی مستلزم شناسایی مسأله و ساختاردهی آن است تا بتوان از این طریق به حل مسأله نائل گردید.

اهداف تحقیق
هدف اصلی این تحقیق عبارتست از:
» ساختاردهی مسأله تدوین استراتژي در تأمین انرژي فسیلی با رویکرد مدیریت زنجیره تأمین سبز «
با توجه به هدف اصلی این تحقیق، اهداف فرعی این تحقیق به ترتیب زیر میباشند:
– شناسایی مسائل و مشکلات زنجیره تأمین انرژی فسیلی
– ساختاردهی مسائل و مشکلات زنجیره تأمین انرژی فسیلی
– شناسایی بازیگران زنجیره تأمین سبز انرژی فسیلی
– شناسایی اولویتها و گزینههای تصمیم بازیگران
– شناسایی معضلات تدوین استراتژی زنجیره تأمین سبز انرژی فسیلی

 

توضیحات

این رساله دکتری در دانشگاه تربیت مدرس دفاع شده است. و از لحاظ علمی و نگارشی در سطح بالایی نگارش شده است.

فایل اصلی به صورت PDF است اما به راحتی قابلیت کپی کردن را دارد.

فصل اول و فهرست مطالب و بخشی از فصل دوم را می توانید رایگان دانلود نمایید.

بعد از پرداخت مبلغ مربوطه به صورت آنلاین بلافاصله لینک دانلود فایل کامل برای شما فعال می گردد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد.

آيدي تلگرام: mardin200@درباره نویسنده

مديريت 133 نوشته در مشاوره پروپوزال و پايان نامه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *