no-img
مشاوره پروپوزال و پايان نامه

پایان نامه ارشد حسابداری با موضوع بررسی محتواي اطلاعاتی و میزان مربوط بودن استهلاك به ارزش سهام


مشاوره پروپوزال و پايان نامه
پکیج های آموزشی سایت
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

PDF
پایان نامه ارشد حسابداری با موضوع بررسی محتواي اطلاعاتی و میزان مربوط بودن استهلاك به ارزش سهام
pdf
خرداد ۸, ۱۳۹۶
2MB
490,000 ریال
سال ارائه: 89
490,000 ریال – خرید

پایان نامه ارشد حسابداری با موضوع بررسی محتواي اطلاعاتی و میزان مربوط بودن استهلاك به ارزش سهام


چکیده

دراین تحقیق محتواي اطلاعاتی و میزان مربوط بودن استهلاك به ارزش سهام در شرکت هاي پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران مورد بررسی قرار گرفته است.،  موضوع استهلاك در حسابداري ، از موضوعات قابل توجه پژوهشگران به ویژه گور واستوت ( ۱۹۹۸) دوبروتا و همکاران ( ۲۰۰۸ ) ، جکسون و همکاران ( ۲۰۰۹ ) و گانک و زائو ( ۲۰۰۹ ) در سالهاي اخیر می باشد.در بازار سرمایه متغیرهاي اصلی در ارزشگذاري سهام یک شرکت درآمد و سودتقسیمی مورد انتظار آتی ، نرخ تنزیل و ارزش دارایی هاي شرکت است . با توجه به تأثیر استهلاك بر سود و زیان شرکت ، جریان وجوه نقد و ارزش دفتري دارایی ها این انتظار وجود دارد که استهلاك با متغیرهاي مؤثر در ارزشگذاري سهام مرتبط گردد .
در این تحقیق با استفاده از اطلاعات مالی ۱۰۰ شرکت تولیدي پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران متشکل از ۱۰ صنعت براي یک دوره ۸ ساله ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۷ « محتواي اطلاعاتی و میزان مربوط بودن  استهلاك به ارزش سهام »  با استفاده از مدل هاي رگرسیون خطی چند متغیره در سطح کل صنایع مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد که بین هزینه استهلاك و بازده غیرعادي سهام (به عنوان یکی از متغیرهاي جایگزین ارزش سهام) ارتباط معناداري وجود دارد. اما استهلاك انباشته با قیمت سهام و پیش بینی درآمدهاي آتی شرکت(به عنوان دیگر متغیرهاي جایگزین ارزش سهام ) ارتباط معناداري ندارد. در ضمن هزینه استهلاك نسبت به استهلاك انباشته محتواي اطلاعاتی بیشتري در توضیح رفتار بازده غیر عادي سهام دارد.
واژه هاي کلیدي: بازده غیر عادي ، هزینه استهلاك دارایی هاي ثابت مشهود ، استهلاك انباشته ، سرمایه گذاري در دارایی هاي ثابت

 

توضیحات:

فایل اصلی به صورت PDF است اما به راحتی قابلیت کپی کردن را دارد.

فصل اول و فهرست مطالب و بخشی از فصل دوم را می توانید رایگان دانلود نمایید.

بعد از پرداخت مبلغ مربوطه به صورت آنلاین بلافاصله لینک دانلود فایل کامل برای شما فعال می گردد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد.

آيدي تلگرام: mardin200@درباره نویسنده

مديريت 126 نوشته در مشاوره پروپوزال و پايان نامه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *