no-img
مشاوره پروپوزال و پايان نامه

پایان نامه کارشناسی ارشد،مقايسه عملکرد معيارهای ريسک نامطلوب با عملکرد معيارهای متعارف ريسک


مشاوره پروپوزال و پايان نامه
پکیج های آموزشی سایت
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

ZIP
پایان نامه کارشناسی ارشد،مقايسه عملکرد معيارهای ريسک نامطلوب با عملکرد معيارهای متعارف ريسک
zip
بهمن ۱۰, ۱۳۹۶
1.46MB
350,000 ریال
سال ارائه :90
تعداد صفحات: 105
350,000 ریال – خرید

پایان نامه کارشناسی ارشد،مقايسه عملکرد معيارهای ريسک نامطلوب با عملکرد معيارهای متعارف ريسک


پايان‌نامه كارشناسي ارشد گروه مديريت دولتي

گرايش: مالي

عنوان :

مقايسه عملکرد معيارهای ريسک نامطلوب با عملکرد معيارهای متعارف ريسک در “پيش‌بينی ميانگين بازده اضافی سهام” در بورس اوراق بهادار تهران

چكيده

  تحقيق حاضر با مقايسه عملكرد معيارهای متعارف ريسک (بتا، نسبت شارپ و شاخص ترينور) و معيارهای ريسک نامطلوب (بتای تعديل‌شده ، نسبت شارپ تعديل‌شده و شاخص ترينور تعديل‌شده)، به ارائه و معرفي معيارهای مناسب‌تر و دقيق‌تری، در قالب مدل، جهت سنجش ريسک به منظور پيش‌بينی صحيح ميانگين بازده اضافی سهام در بورس تهران مي‌پردازد و برآنست تا مدل قيمت‌گذاری جايگزين مدل معمولی CAPM و همچنين مدل‌های ديگری بر اساس شاخص شارپ و ترينور را ارائه نمايد. در ادبيات مالی همواره در مورد مفهوم ريسک و معيارهای آن اختلاف نظر وجود داشته است. تئوری‌های نوين مالی بر اساس مدل انتخاب[۱] پرتفوی مارکويتز پايه‌ريزی شدند و بنابراين همه آنها مبتنی بر فرض وجود رفتار ميانگين- واريانس در بازار می‌باشند. ری و نيز مارکويتز، اين معيار ريسک را به چالش می‌کشند و از معيارهای ريسک نامطلوب طرفداری می‌کنند. در اين راستا براساس داده‌های جمع آوری شده از ۳۲ شرکت پذيرفته ‌شده در بورس و اوراق بهادار تهران، بازدهی ماهانه شرکت‌های نمونه به عنوان مبنای آزمون‌ها محاسبه و بکارگرفته ‌شده ‌است. با استفاده از پشتوانه‌ ادبيات مالی، دو نوع تعريف و متعاقباً دو نوع معيار مطلوب و نامطلوب برای محاسبه و ارزيابی ريسک، معرفی و مورد آزمون قرار می‌گيرند.

  نتايج نشان می‌دهد که دو معيار ريسک نامطلوب، يعنی «معيار بتای تعديل‌شده» و «شاخص ترينور تعديل‌شده»، در مقايسه با معيارهای متعارفشان به شکل قوی‌تری ميانگين بازده اضافی سهام را تبيين می‌کنند و نسبت شارپ هم که يک معيار متعارف ريسک است بهتر از «نسبت شارپ تعديل‌شده» ميانگين بازده اضافی سهام را تبيين می‌نمايد.

 

فایل اصلی به صورت  Pdf و word است.

 فهرست مطالب ،فصل اول و قسمتی از فصل دوم را می توانید رایگان دانلود نمایید.

بعد از پرداخت مبلغ مربوطه به صورت آنلاین بلافاصله لینک دانلود فایل کامل برای شما فعال می گردد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد.

آيدي تلگرام: mardin200@

 درباره نویسنده

مديريت 133 نوشته در مشاوره پروپوزال و پايان نامه دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *